30.1 C
Lefkoşa

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın iki oyunu son temsillerini yapacak

- Advertisement -

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrolarının “Kuş Albay” oyunu 19 Mayıs’ta, “Bekçi ile Postacı” ise 20 Mayıs’ta sezonun son temsillerini yapacak.

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’ndan verilen bilgiye göre, Hristo Boytchev’in yazdığı ve İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu yönetmeni Hakan Elmasoğlu’nun yönettiği “Kuş Albay” oyunu, 19 Mayıs Cuma gecesi Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde saat 20:00’de 2022-23 sezonunun son temsilini yapacak.

Yazarın 1996 yılında Bosna Savaşı sırasında yazdığı özgün bir kara mizah örneği olan “Kuş Albay”, Balkan dağlarında belirsiz bir yerde ilacın, çarşafın, doğru dürüst yiyecek ve giyeceğin bile olmadığı manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçiyor.

Yönetmen yardımcılığını Zehra Evliya’nın yaptığı oyunda, Deniz Aslım, Pınar İnandım, Zehra Evliya, Ali Şaşkara, Nazım Bayraktaroğlu, Cansev Gürsoy, Mehmet Samer ile Diren Özdoğan rol alıyor.

-Çocuk oyunu son  temsilini halka açık ve ücretsiz yapıyor

Lodavica Cima-Gabriella Clima’nın yazdığı, Derya Yıldırım’ın oyunlaştırdığı, Ruhsan Ankay Kısa’nın yönettiği “Bekçi ile Postacı” adlı çocuk oyunu ise 20 Mayıs Cumartesi saat 15:00’te Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde, seyirciye açık ve ücretsiz olarak sahnelenecek.

Çağda Özsoy, Ruhsan Ankay Kısa’nın rol aldığı oyunun şarkılarını Pınar İnandım seslendiriyor. Oyunun kostüm uygulamasını Gülsen Dünki, ışık uygulamasını Mustafa Kral, dekor uygulamasını ise Mehmet Isırgan, Hayali Okuyucu ve Yalçın Arıcı, efekt uygulamasını Ayla Çağla Öztaşçı ve Sahne Amirliğini ise Pınar İnandım yapıyor.

Bestelerini Alp Alptürk’ün yaptığı oyunda, dekor ve kostüm tasarımı Fatma Bender, ışık tasarımı Mustafa Kral, afiş tasarımı ise Barış Argus’a ait. Oyunun konusu şöyle:

“Bekçi Marcello ile Postacı Piero aynı evi paylaşan dakik ve düzenli iki arkadaştır. Marcelo gece, Pierro gündüz çalıştığı için bu iki arkadaş hiçbir zaman aynı anda evde olmuyorlar. Ta ki ikisi de aynı anda hasta olana kadar. İki ev arkadaşı hastalık sebebiyle aynı anda evde kalınca bir anda bütün düzenleri sapmaya başlar. Birbirlerinin alanlarına, zevklerine, isteklerine saygı duymamaya, fark etmeden birbirlerini üzmeye ve kırmaya başlarlar. Ama bir gün kimsenin aynı olmadığını, güzelliklerinin farklılıklarından doğduğunu ve bu farklılıklara saygı ile yaklaşarak ve paylaşarak yaşamanın güzelliğini anlarlar.”

- Advertisement -

Son Haberler

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk!

Lefkoşa'da, 2 Temmuz tarihinde evrak sahteleyen ve söz konusu...

Sponsor

Göz Atın

Ülkemi Tanıyorum Projesi altında Girne’ye gezi düzenlendi

Gençlik Dairesi’nin Ülkemi Tanıyorum Projesi kapsamında, Vadili Gençlik Merkezi...

YÖDAK’a atama…

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, Yükseköğretim...

Holguin güneydeki siyasi partilerle görüştü

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin,...

Brent petrolün varil fiyatı 90,35 dolar

 Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 90,35 dolardan işlem görüyor. Cuma...

NATO, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladı

NATO, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını tebrik etti. NATO'nun sosyal...

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki organizasyonu tamamladı. Organizasyonun finali gerçekleşirken, tüm futbolculara ve takımlara teşekkür belgesi verildi. KTFF 2. Başkanvekili...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel bir marş besteledi. '50. Yıl Şafak Marşı' adını taşıyan bu eserin, ilk kez, 19 Temmuz’da...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı Özge Kırışoğlu, 10 bin TL'lik teminata bağlandı. Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz