34.1 C
Lefkoşa

Ulusal Birlik Partisi ara seçim öncesinde Lefkoşa’da tanıtım toplantısı düzenledi

- Advertisement -

Kalabalık bir katılımla gerçekleşen toplantıda “25 Haziran’da 25’inci vekil ile gücüne güç kat” vurgusu yapıldı. 

Başman: Öyle bir kazanalım ki, herkes UBP’nin gücünü bir kez daha görsün 

Ulusal Birlik Partisi’nin 25 Haziran’da yapılacak ara seçimdeki Milletvekili Adayı Ali Başman, bu akşam Lefkoşa’da düzenlenen etkinlikle partililerle bir araya geldi. 

Golden Tulip Otel’de yer alan etkinliğe, UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, bakanlar, milletvekilleri, UBP’ye gönül vermiş vatandaşlar katıldı.

Üstel ve Başman alkışlar eşliğinde salona gelirken, yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı; sloganlar eşliğinde salondaki yerini aldı. 

Gardiyanoğlu: Zaferimizi 25 Haziran’da Sarayönü’nde kutlayacağız

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Sadık Gardiyanoğlu, gecede partililere hitaben yaptığı konuşmada Ali Başman için destek istedi, seçim zaferinin yakın olduğunu söyledi.

Gardiyanoğlu, “Bu seçimi hep birlikte UBP’nin güneşi gibi sımsıcak, adı gibi birlik içimde sonuçlandırmaya hazırız” dedi.

Gardiyanoğlu, “Son 3 hafta kapı kapı gezeceğiz, sıkmadık el bırakmayacağız. Sandıklara sahip çıkacağız ve 25 Haziran’da zaferi hep birlikte Sarayönü’nde kutlayacağız” diye konuştu.

Hasipoğlu: Bir vekil çok önemli. Gücümüze güç katacak.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu da Ali Başman’ın adaylığının ülke siyaseti için çok değerli olduğunu söyledi

Hasipoğlu, “Bir vekil deyip geçmemek lazım. 25 vekile, meclisin yüzde 50’sine sahip olması UBP’ye rağmen bir kararın geçmemesi adına bu bir vekillik önemlidir” dedi.

Hasipoğlu, yerel seçimde hükümeti deviremeyenlerin,  şimdi bir vekil üstünden gövde gösterisi yapmak istediğini ifade ederek, “UBP buna izin vermeyecek. Yağma yok. 25 Haziran’da 25’inci vekili alacağız. Gücümüze daha da güç katacağız” dedi. 

Hasipoğlu, KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için Anavatan Türkiye ile yola devam edeceklerini vurguladı.

Başman: Öyle bir kazanalım ki, bundan sonra karşımıza çıkanlar iki defa düşünsün 

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman da adaylığının gündeme gelmesinden itibaren kendisine gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür ederek sözlerine başladı.

Ülkenin en büyük siyasi partisinden aday gösterilmekten onur duyduğunu vurgulayan Başman, 25 Haziran’da 25’nci Milletvekili seçilmesi için canla başla çalışmaya başladıklarını söyledi.

UBP’nin adına yakışır şekilde, salondaki birliğin sandığa yansımasıyla başarının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Başman, şöyle devam etti:
“Hayatımda çok yerler önemli görevlerde bulundum ama bu görev başka bir duygu. Ülkeme UBP sayesinde, siyaset yoluyla hizmet etmek iiçin heyecanlıyım. 
Bir KKTC sevdalısı olarak, vatansever olarak, birikimimi, ülkemiz adına, kullanmak istiyorum. 25’inde 25’inci Milletvekili olarak, mecliste, sokakta, sizlerle sizin için çalışmaya başlayacağız. Gücümüze güç katacağız. Ülkemizi, aydınlık yarınlara ulaştıracak adımlara katkı koyacağız.
Bize güvenin; partimize güvenin. 25’nci Vekil, 2027’de tek başına iktidarın kapısını açacaktır Bir olsun bizim olsun değil… Öyle bir kazanalım ki, bundan sonra karşımıza çıkanlar iki defa düşünsün.”

Üstel: 25 Haziran’da kazanacağız. UBP’nin gücüne güç katacağız 

UBP Genel Başkanı 
Başbakan Ünal Üstel de geceye katılanları sevgi, saygı ve muhabbetle selamladı.

Ali Başman’ın aday gösterilme sürecini anlatan Üstel, tüm yoklamalarda Ali Başman’ın adının öne çıktığını, kendisine adaylık  görevi verdiklerini, görevi seve sev kabul ettiğini ve UBP’nin gücüne güç kattığını söyledi.

Meclis’te öğretmenlerle ilgili yasa üzerinde görüşmeler yaptıklarını belirten Üstel, “ Kimsenin haklarını kısıtlamıyoruz. Ama çocuklarımızın eğitim hakkını da görmezden gelemeyiz. Eğitimden vazgeçilemez. Bakan ve milletvekili, arkadaşlarımla bir olduk bir yumruk olduk ve ülkemize güç kattık. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitime de sağlığa da icraatlarla güç kattıklarını vurgulayan Üstel, bu yolda Anavatan Türkiye’nin desteğine vurgu yaptı; Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçilmesi vesilesiyle yürekten kutladı.

Üstel, “ Bu akşam da belli oldu. Kazanacağız. UBP’nin gücüne güç katmaya hazırsınız.  KKTC’nin gücüne güç katmaya hazırsınız. Desteğinize şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun” dedi.

- Advertisement -

Son Haberler

“50’nci Yıl Sergisi hazırlıkları sürüyor” Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, hazırlıkları yerinde inceledi

Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri...

Plajların analiz sonuçları açıklanmaya devam ediyor

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile...

Yol çizme aracı devrede

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı yol çizme aracının...

Galler Başbakanı Vaughan Gething görevinden istifa etti

 Galler Bölgesel Başbakanı Vaughan Gething, hakkında verilen güvensizlik oyu,...

Sponsor

Göz Atın

Hakem Halil Umut Meler taburcu edildi

 MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından saldırıya uğrayan hakem Halil...

G7 dışişleri bakanları: Rusya’nın Ukrayna topraklarındaki “düzmece seçimlerini” kınıyoruz

G7 ülkelerinin dışişleri bakanları, Rusya'nın Ukrayna'da ilhak ettiği Donetsk,...

Güney Kıbrıs’ta hazinenin borcu 2023 yılı sonunda 22,4 milyar Euro

Güney Kıbrıs’ta hazinenin borcunun 2023 yılı sonunda 22,4 milyar...

BM Raportörü Rajagopal: “Gazze’yi yaşanılmaz hale getireceğini bilerek operasyon yürütmek savaş suçudur”

Birleşmiş Milletler (BM) Özel Raportörü Balakrishnan Rajagopal, "Sistematik olarak...

Ercan -Gaziköy ana yolunda iki araç yüz yüze çarpıştı: 3 yaralı

Gaziköy ana yolunun birinci kilometresinde sağ şeride geçen araç...

“50’nci Yıl Sergisi hazırlıkları sürüyor” Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, hazırlıkları yerinde inceledi

Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu hazırlıkları yerinde inceledi. Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 20 Temmuz...

Plajların analiz sonuçları açıklanmaya devam ediyor

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 27 Haziran 2024 tarihinde “KKTC Genelinde Deniz Suyu Kalitesinin İzlenmesi, Numune Alınması...

Yol çizme aracı devrede

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı yol çizme aracının devrede olduğunu bildirdi. Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Arıklı; "Yol Çizme Aracımız devrede. Sırada...

Galler Başbakanı Vaughan Gething görevinden istifa etti

 Galler Bölgesel Başbakanı Vaughan Gething, hakkında verilen güvensizlik oyu, partisinde yükselen istifa çağrıları ve seçim kampanyasında verilen tartışmalı 200 bin sterlinlik bağış nedeniyle artan...

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla özdeşleşen Barış Harekâtı’nın simge ismi Ayşe Güneş Ayata TAK’a konuştu

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla özdeşleşen Barış Harekâtı’nın simge ismi Akademisyen-Yazar Prof. Dr. Ayşe Güneş Ayata, “Böyle bir parolanın benim üzerimden kurulmuş olmasından her zaman...

Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü… Harekatın ikinci aşaması 14 Ağustos’ta başladı…

 Barış Harekatı’nın ikinci aşaması için karar, Yunanistan ve Rum tarafının tutumu, Yunanistan’ın adada yeni anayasal düzenin kurulmasına yönelik tüm teklifleri reddetmesi, Rum ve Yunan...

Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü… 20 Temmuz Barış Harekatı…

EOKA lideri Nikos Sampson ve Rum Milli Muhafız güçlerinin bir bölümü, 15 Temmuz 1974 tarihinde silahlı darbe girişiminde bulundu. Makarios yönetimini devrildi, Makarios, önce...

24. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali sona erdi

24. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, Aaron Vivancos’un Salamis Antik Tiyatro’da sergilediği Flamenko dans gösterisiyle tamamlandı. Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği festivalin final gecesi...

Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü… 20 Temmuz Barış Harekatı’na giden süreç…

Türkiye’nin, Kıbrıs Türk halkını katliamdan kurtarmak üzere garantörlük hakkına dayanarak, Kıbrıslı Türk mücahitlerle birlikte Mutlu Barış Harekatı’nı başlattığı 20 Temmuz 1974 tarihinin üzerinden 50...