30.1 C
Lefkoşa

UBP için yeni genel merkez yapılıyor

- Advertisement -

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) ekim ayında yapımına başlanması, 1 yıl içinde de tamamlanması hedeflenen yeni Genel Merkez binasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Yenikent’te, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) yanına yapılacak binayla ilgili açıklama geçtiğimiz akşamki UBP’nin 48’nci kuruluş yıl dönümü balosunda UBP Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel tarafından yapılmıştı.

Üstel, UBP’nin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek çağdaş binanın en görkemli genel merkez de olacağını ifade etti.

Binayla ilgili teknik detaylar şu şekilde duyuruldu:

“Toplamda 9 bin 725 metrekarelik araziye konumlandırılacak yeni Ulusal Birlik Partisi Genel Merkez Binası, modern mimarisi ve çeşitli fonksiyonları ile günümüz ihtiyaçlarına hizmet edebilmesi için güncel teknolojik altyapı düşünülerek tasarlandı. Projede, 162 araçlık park yeri, yeşil alanlarıyla peyzaja da önem verildi. Merkez binanın toplam kapalı alanı 3 bin 115 metrekare olacak…Proje 4 kat düşünülerek tasarlandı. Zemin katta, danışma, ofisler ve genel binaya hizmet edecek lobi ve bekleme alanı; 248 kişi kapasiteli parti meclis salonu, ayrıca salona ait fuaye ve kulis alanları; tüm binaya hizmet edecek kantin ve akşamları de aktif kullanıma uygun tasarlanmış minimum 64 kişi kapasiteli kafeterya alanı ve 134 metrekarelik kapalı depo tasarlandı.

Yine zemin katta konumlandırılmış, merkez bina ile bağlantılı, Ulusal Birlik Partisinin yerel ve güçlü sesi Güneş TV için sanal stüdyo, radyo, performans odaları, kontrol ve arşiviyle tam teşekküllü bir uydu yayını yapabilecek stüdyo eklendi.

Birinci katta 6 adet ilçe başkanı odası, özel görüşme odaları, gençlik kolları ve kadın kollarına ait iki ayrı oda; toplantı ve seçim koordinasyon odaları gibi farklı amaçlar için ayrı mekanlar ve son olarak belediye başkanı ve milletvekili salonu bulunacak.

İkinci katta genel sekreter ve 4 adet genel sekreter yardımcısı odası yanı sıra 9 kişilik bir toplantı odası da düşünüldü. Toplamda 400 metrekare yeşil terasa sahip olacak yeni genel merkezde, Etkinlik ve kutlama gibi farklı amaçlar da mümkün olabilecek… Projede yeşil çatı sistemi ile de ekolojik bir perspektif benimsendi.

Son olarak üçüncü katta ise genel başkan odası ve kendisine ait dinlenme odası; genel başkan sekreteri, danışmanı ve özel kalem müdürü odaları; ayrıca 22 kişi kapasiteli MYK toplantı odası planlandı. Binada, Genel Başkan katı için asansör de planlandı.”

- Advertisement -

Son Haberler

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk!

Lefkoşa'da, 2 Temmuz tarihinde evrak sahteleyen ve söz konusu...

Sponsor

Göz Atın

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, mücahit Baha Dizdarlı’yı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, mücahit Baha Dizdarlı’yı ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığından verilen...

KAMUSEN Başkanı Atan: “Her birey engelli adayıdır”

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) Başkanı Metin Atan,...

Çin hükümetine çalışan bilim insanı, Kovid’in laboratuvar kaynaklı olduğu ihtimalini reddetmedi

Çin Hastalık Kontrol Merkezinin (CDC) eski Başkanı Prof. Dr....

Kanada Dışişleri Bakanı Güney Kıbrıs’a geliyor

Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly’nin, bir günlük çalışma ziyareti...

“Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler Anıtı Ulusal Mimari, Peyzaj ve Plastik Sanat Eseri Yarışması” sonuçlandı

“Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler Anıtı Ulusal Mimari, Peyzaj...

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki organizasyonu tamamladı. Organizasyonun finali gerçekleşirken, tüm futbolculara ve takımlara teşekkür belgesi verildi. KTFF 2. Başkanvekili...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel bir marş besteledi. '50. Yıl Şafak Marşı' adını taşıyan bu eserin, ilk kez, 19 Temmuz’da...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı Özge Kırışoğlu, 10 bin TL'lik teminata bağlandı. Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...