30.1 C
Lefkoşa

Öztürkler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

- Advertisement -

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, gençlerin, parlak fikirleri, değişimi yakalayan eğitim kaliteleri ve enerjileri ile devletin teminatı olduğunu; milli şuur ve vatan sevgisi ile Atatürk’ün gösterdiği yolda, devleti her alanda ileriye taşııklarını vurguladı.

19 Mayıs’ı bu yıl ‘Şampiyon Meleklerin’ eksikliği ve yüreklerindeki derin acı ile andıklarını kaydeden Öztürkler, “Evlatlarımız, başarıları ve gülen yüzleri ile ülkemizin Şampiyon Melekleri olarak kalplerimizde yaşamaya devam edecekler” dedi.

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztürkler’in mesajı şöyle:

“19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaşlarının çok ötesindeki liderlik vasıfları, üstün zekası, ilerici fikriyatı ile yüreğindeki vatan sevgisini harmanladığı hürriyet mücadelesinin ilk adımı olmuştur.

Bu kutlu gün, özgürlük ateşinin mavi sulardan Anadolu’nun dört bir köşesine yayıldığı, Türk Milletinin tarih sayfalarına altın harflerle yazdığı emsalsiz bir destanın başlangıcı olmuştur.  

Vatan topraklarının emperyalist devletlerce işgal edildiği günlerde, sayısız yokluk ve yoksullukla karşı karşıya kalan, tarih boyunca esarete boyun eğmemiş bir milletin, küllerinden yeniden doğuşunun 104. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en güçlü devletleri arasında yerini almıştır.

Büyük Türk Ulusunun ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türkleri olarak bu yıl 19 Mayıs’ı başarılı sporcularımız ‘Şampiyon Meleklerimiz’in eksikliği ve yüreklerimizdeki derin acı ile anıyoruz. Evlatlarımız, başarıları ve gülen yüzleri ile ülkemizin Şampiyon Melekleri olarak kalplerimizde yaşamaya devam edecekler. Ülkemizi temsil ederken Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan büyük deprem felaketinde kaybettiğimiz meleklerimizi asla unutmayacağız. Atatürk’ün en çok güvendiği gençlere armağan ettiği 19 Mayıs gününde bir kez daha ‘Şampiyon Meleklerimiz’i özlemle anıyor, evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum,  

Gençlerimiz, parlak fikirleri, değişimi yakalayan eğitim kaliteleri ve enerjileri ile devletimizin teminatıdırlar. Gençlerimiz, Milli Şuur ve Vatan Sevgisi ile Atatürk’ün gösterdiği yolda, devletimizi her alanda ileriye taşımaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anıyor, geleceğin mimarları olan gençlerimizin “19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum”.

- Advertisement -

Son Haberler

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk!

Lefkoşa'da, 2 Temmuz tarihinde evrak sahteleyen ve söz konusu...

Sponsor

Göz Atın

LTB üç şirketle sözleşme imzaladı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), temizlik hizmeti, kepçe alımı ve...

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, BM 78. Genel Kurulu’nda konuştu: “Ukrayna’nın barış formülü küreselleşiyor”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya'ya güvenilmemesi gerektiğini belirterek,...

Bağımsızlık Yolu, elektrik zammını eleştirdi

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Umut Ersoy, AKSA ile imzalanan...

IŞİD’in Ankara Gar katliamı: “Duruşma 1 Temmuz’a ertelendi”

Ankara Tren Garı Meydanı'nda 10 Ekim 2015 tarihinde IŞİD'in...

Yağmur yok… Hava sıcaklığı yükseliyor… Termometreler 39 dereceyi görecek

Meteoroloji Dairesi, önümüzdeki günlerde yağmur beklenmediğini, hava sıcaklığının da...

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki organizasyonu tamamladı. Organizasyonun finali gerçekleşirken, tüm futbolculara ve takımlara teşekkür belgesi verildi. KTFF 2. Başkanvekili...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel bir marş besteledi. '50. Yıl Şafak Marşı' adını taşıyan bu eserin, ilk kez, 19 Temmuz’da...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı Özge Kırışoğlu, 10 bin TL'lik teminata bağlandı. Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz