30.1 C
Lefkoşa

Cumhurbaşkanı Tatar, Gazimağusa Belediye Başkanı Uluçay’ı kabul etti

- Advertisement -

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabulde yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen depremde yakınlarını kaybeden Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’a başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, deprem felaketinde hayatını kaybeden canlara Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Tatar, bu acının asla unutulmayacağını ve her zaman ailelerin yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.

Bunun, kendisinin sorumluluğu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ın bizzat deprem bölgesine giderek acılı ailelerin yanında olduğunu ve çalışmalara katkıda bulunduğunu söyleyip kendisine teşekkür etti.

Kıbrıs Türk halkının bu depremde tek yürek olduğunu ve mücadelesinde büyük bir sınav verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, limanı, üniversiteleri ve turizmiyle Gazimağusa’nın çok önemli bir yerleşim yeri olduğunu vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Tatar, Maraş açılımıyla da Gazimağusa’nın bambaşka bir boyut kazandığını belirterek Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ın bölgeye çok büyük katkılarının olduğunu söyledi.

Çeşitli projelerle Gazimağusa’daki refahın ve sürdürülebilir bir yaşamın hayat bulması için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, limanın yeniden restore edilmesiyle halka daha iyi hizmet verebileceğini kaydederek belediye çalışanlarına başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı olarak her zaman ve her yerde desteğini sürdürmeye devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, kendisine yapılan ziyaretten dolayı Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’a teşekkür ederek Gazimağusa gibi önemli bir kente destek vermenin ve birlikte çalışabilmenin önemli olduğunu söyledi. 

-Uluçay 

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay da kabuldeki konuşmasında, kendisinin ve Gazimağusa halkının her zaman yanında olan Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkürlerini sundu. 

6 Şubat’ta meydana gelen depremde kendisinin ve acılı ailelerin Adıyaman’a ulaşmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Tatar’ın ve KKTC Hükümeti’nin katkısının unutulmayacağını belirten Uluçay, birlik ve beraberliğin zor zamanlarda en büyük dayanak olduğunu dile getirdi.

- Advertisement -

Son Haberler

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk!

Lefkoşa'da, 2 Temmuz tarihinde evrak sahteleyen ve söz konusu...

Sponsor

Göz Atın

Hava sıcaklığı hafta boyunca 35-38 derece dolaylarında seyredecek

Ülkenin alçak basınç sistemi ile sıcak hava kütlesinin etkisi...

Tatar: “Gazilerimize, şehitlerimize ve evlatlarımıza karşı en büyük sorumluluğumuz devletimizi yüceltmek, geliştirmek ve ona sahip çıkmaktır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Gazilerimize, şehitlerimize ve evlatlarımıza karşı en...

Kombos AB Dışişleri Konseyi Toplantısı için Lüksemburg’a gitti

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Konstandinos Kombos’un, bugün Lüksemburg’da yapılacak...

Geleneksel Türk Okçuluğu Cumhuriyet Kupası’nda ödüller verildi

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları...

Tatar, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Kaan Kutlay ve beraberindeki heyeti kabul etti

:Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Kaan...

KKTC U12 Milli takımı Trabzon turnuvasını tamamladı

KKTC U12 Milli Takımı Trabzonspor’un daveti üzerine katıldığı Trabzon’daki organizasyonu tamamladı. Organizasyonun finali gerçekleşirken, tüm futbolculara ve takımlara teşekkür belgesi verildi. KTFF 2. Başkanvekili...

Ferhat Göçer, Barış Harekatı’nın 50. Yıl Dönümü için özel marş besteledi

Ferhat Göçer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümüne özel bir marş besteledi. '50. Yıl Şafak Marşı' adını taşıyan bu eserin, ilk kez, 19 Temmuz’da...

Sahte veteriner onaylı belgeyle ülkeye kedi soktu, teminata bağlandı

Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı Özge Kırışoğlu, 10 bin TL'lik teminata bağlandı. Ercan Havaalanından sahte veteriner onaylı belgeyle giriş yapan zanlı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz