30.4 C
Lefkoşa

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı…Esin Leman Lisesi öğrencileri Başbakan Üstel’i ziyaret etti

- Advertisement -

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Esin Leman Lisesi öğrencileri Başbakan Ünal Üstel’i ziyaret etti.

Öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı Baş Denetmeni Naciye Kazaz ile Esin Leman Lisesi Müdürü Halide Eser Eğitmen eşlik etti.

-Kazaz

Milli Eğitim Bakanlığı Baş Denetmeni Naciye Kazaz, ziyaretlerini 19 Mayıs ve Gençlik Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiklerini belirterek, kendilerini kabul ettiği için Başbakan Ünal Üstel’e teşekkür etti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine işaret eden Kazaz, öğrencileri Atatürk’ün izin ve aydınlattığı ışık doğrultusunda  yetiştirdiklerini belirterek, daha güzel günlere ulaşılması temennisinde bulundu.

-Eğitmen

Esin Leman Lisesi Müdürü Halide Eser Eğitmen de, geçen yıl açılan okul hakkında Başbakan Üstel’e bilgi vererek, okulda 155 öğrenci ve 6 sınıfın bulunduğunu söyledi.

Okulun bu yıl mezunu olmadığını, ilk mezunlarını önümüzdeki yıl vereceğini anlatan Eğitmen, Lefkoşa’nın çok ihtiyacı olan okul için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Eğitim faaliyetlerini Atatürk’ün izinde ve Atatürk inkılapları çerçevesinde yürüttüklerine dikkat çeken Eğitmen, yeni bir okul olmaları sebebiyle bazı sıkıntıları olsa da başarı ve etkin bir eğitim için çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

-Üstel

Başbakan Ünal Üstel de ziyaretlerinden dolayı Esin Leman Lisesi ve beraberindeki öğrencilere teşekkür ederek, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine işaret etti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın Atatürk’ün gençlere armağan ettiği çok anlamları bir bayram olduğuna işaret eden Başbakan Üstel, bugünün gençlerinin yarın ülkeyi idare edeceklerini söyledi.

Eğitimin önemine dikkat çeken Başbakan Üstel, Atatürk’ün çizdiği yolda, inkılapları ve eğitime verdiği değer doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin nereden nereye geldiğinin ortada olduğunu kaydetti.

KKTC’nin de her zaman Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye, yeniliklerini takip etme ve uygulamaya kararlığında olduğunu belirten Başbakan Üstel, hükümetin de bu doğrultuda kararlar ürettiğini ifade etti.

Eğitimin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Üstel, çocukların daha çağdaş, daha konforlu, daha teknolojik okullarda okuması için hükümet olarak kararlı olduklarını ve bu yönde kararlar aldıklarını aktardı.

Duyarlı vatandaşlar tarafından açılan okullara dikkat çeken Başbakan Üstel, bunlar yapılırken devlet olarak da boş durmadıklarını, TC ile yapılan İktisadi Mali İşbirliği Protokollerinde de eğitimdeki okulları gerek yeniden yapmak, gerekse güncel hale getirmek için bir takım mali kaynaklar ayırdıklarını anlattı.

Dün Bakanlar Kurulu toplantısında 25 yeni okul için Milli Eğitim Bakanlığı’na devir yapıldığını ve ileriki günlerde hem devlet olarak, hem de özel sektör işbirliğinde yeni okulların açılacağını kaydetti.

Yeni eğitim yılında tam gün eğitime geçilmesi için çalışmaların devam ettiğini de belirten Başbakan Üstel, gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Ziyarette öğrenciler Başbakan Üstel’e çiçek ve Şampiyon Melekler adına okul tarafından bastırılan tişört ve anahtarlık hediye ederken, Başbakan Üstel de öğrencilere hediye takdiminde bulundu. 

- Advertisement -

Son Haberler

Mağusa Devlet Hastanesi’nde toplu sünnet etkinliği

Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde toplu sünnet etkinliği düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa...

Ataoğlu Kantara Gençlik kampında gençlerle bir araya geldi

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri...

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türk Yıldızları’nı ağırladı

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yılı...

Metsola: “Kıbrıs sorunu Avrupai şekilde çözülmelidir”

Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola, Kıbrıs sorununun Avrupai şekilde...

Sponsor

Göz Atın

Meclis Başkanı Töre, Vatanseverlik Ödül Töreni’ne katıldı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Milli İradeye Saygı Platformu...

En çok yağış 29 kg ile Dipkarpaz’a düştü

Meteoroloji Dairesi, dün en çok yağışın Dipkarpaz’a düştüğünü açıkladı. Daire’den...

Denya Muhtarı Hristakis Panayotu’dan açıklama

Denya Muhtarı Hristakis Panayotu, Türk askeri tarafından Denya bölgesindeki...

Eğitim meclisin gündeminde…

Cumhuriyet Meclisi’nde Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman...

Ankara’da toplu taşıma ücretleri artırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 24 Temmuz Pazartesi itibarıyla tam...

Mağusa Devlet Hastanesi’nde toplu sünnet etkinliği

Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde toplu sünnet etkinliği düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği ve Sağlık Bakanlığı’nın himayelerinde, Vakıflar İdaresi ve İyilik Gönülleri organizasyonunda, Toplumsal Gelişim Hareketi (TOGEH)...

Ataoğlu Kantara Gençlik kampında gençlerle bir araya geldi

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Kantara Gençlik Kampı'nda gençlerle bir araya geldi. Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı'ndan...

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türk Yıldızları’nı ağırladı

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında KKTC’ye gelen Hava Kuvvetleri Komutanlığı Türk Yıldızları gösteri timini ağırladı. Türk Hava Kuvvetleri...

Metsola: “Kıbrıs sorunu Avrupai şekilde çözülmelidir”

Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola, Kıbrıs sorununun Avrupai şekilde çözümlenmesi gerektiğini ifade etti. Fileleftheros gazetesi ve diğer gazeteler, Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola’nın,  dün gerçekleştirilen...

ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüs testi pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Las Vegas'ta etkinlikten sonra yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıktı. Biden'in Delaware'de kendini izole edeceği ve görevlerine buradan devam edeceği kaydedildi. Beyaz...

EÖP’ten TMK çıkışı: Rum tarafı TMK mekanizmasını tanımak zorundadır

EÖP, Kıbrıs sorununun kapsamlı olarak çözümlenene kadar mülkiyet ile ilgili sorunların TMK ile çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, "Rum tarafı TMK mekanizmasını tanımak zorundadır" dedi. Ekonomik Örgütler...

CHP sonrası Ak Parti afişleri de KKTC’de yer aldı

CHP’nin KKTC genelindeki reklam panolarına Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’inci Yıldönümüne ilişkin afişlerinin yer almasının ardından bu kez de AK Parti’nin afişleri yer aldı. Adalet...

Bakan Ertuğruloğlu’ndan “Barış Harekatı” mesajı: Rum tarafına da barış getirdi

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Harekatın sadece Kıbrıs Türkü'ne barış, huzur ve güven getirmekle kalmayarak, Rum tarafına da barış getirdiğini ve Yunanistan'da askeri cuntanın devrilerek yerine...

Güney Kıbrıs’ın enflasyon rakamları açıklandı

Eurostat verilerine göre Güney Kıbrıs’ta Haziran ayı enflasyonu yüzde 3... Eurostat verilerine göre Güney Kıbrıs’ta Haziran ayı enflasyonu yüzde 3 olarak kayda geçti. Alithia gazetesi, Güney...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz